آیتمها

 

کارشناس

 

 

 

 

 

 

كاربري


 خوش آمديد, مهمان
 آي پي شما: 18.207.254.88

نام كاربري
پسورد
کد امنيتي  
 

 کاربران سايت:
 آخرين: sna

 بازديدکنندگان:


 کاربران حاضر در سايت:
  78.47.197.112
  66.249.64.114
  62.210.151.70
  54.36.149.105
  54.36.148.82
  54.36.148.66
  54.36.148.45
  54.36.148.129
  40.77.167.92
  40.77.167.55
  216.244.66.201
  207.46.13.125
  2.243.187.105
  2.177.31.252
  185.130.77.254
  18.207.254.88
  157.55.39.117
  113.203.42.60

تبلیغات

اعلاناتعنوان متن دریافتی :  چه حرفایی آرومش میکنه؟

نوشین

سال تولد 1365 /// جنسیت مونث ///وضعیت تاهل در دوره شناخت ///عنوان متن چه حرفایی آرومش میکنه؟

   


سلام به همه دوستان
ممنون میشم راهنماییم کنید.من با یه نفر دوستم که از نظر اخلاقی,خیلی قبولش دارم و قصدمون از این رابطه ,آشنایی بیشتر و بهتره که اگه در نهایت فهمیدیم برای هم مناسبیم ازدواج کنیم.خواهرهای هر دوتامون در جریان رابطمون هستن.البته ما در یک شهر زندگی نمیکنیم.
متاسفانه چند ماهه کارش و از دست داده,و مشکلات مالی داره.(که قطعا درست میشه ولی زمان میبره)
آدم احساستی ای نیستم ولی خیلی دلم براش تنگ میشه و میخوام باهاش حرف بزنم.ولی بعضی موقعها احتیاج داره به تنهایی و در مورد این موضوع با هم حرف زدیم و به توافق رسیدیم که هر موقع احتیاج به تنهایی داشت با یه علامت خاص که بین خودمونه بهم بگه؛منم با کمال میل حاضرم (با اینکه خیلی سخته)تنهاش بذارم.تا موقعی که خودش بخواد حرف بزنه و حالش بهتر بشه.
این ماه ,1 هفته این تنهاییش ادامه پبدا کرد ,(برای اولین بار)منم کاری به کارش نداشتم,تا خودش بهم اس داد,آرومتر شده ولی مشکلات واقعا بهش فشار میاره و شرایط سختی داره و هنوز تو خودشه.
نمیدونم تو این موقعیت احتیاج داره یا دوست داره که بهش احساساتمو بگم؛بگم که دوسش دارم ,دلم براش تنگ میشه!!!یا اینکه این حرفا بیشتر کلافش میکنه؟.

 

نویسنده:نوشین، ارسال شده در سه شنبه 4 تير 1392 ساعت 01:45 قبل ‏از ظهر، 5157 بار مشاهده شده، 6 نظر، موضوعات: لیست کامل متن های دریافتی ، PDF،leila در 6 سال و 11 ماه و 6 روز و 6 ساعت و 28 دقیقه پیش گفته

سلام بنظرمن ببین تکلیفتو باخودت روشن کن

اگ میخای یه مدت باهم باشینو از بودنه باهم لذت ببرین اون قضیش فرق داره بگوو اما از حد نگذرون چون ارتباطت احساسی بشه بعدش براتون سخت میشه

اما اگ واقعا برا ازدواج میخاین باهم باشینو همو بشناسین اینکه درکش میکنی خووبه اما اینو درنظر داشه باش شما درحال شناخت همید. باید اونو بسنجی دربرار مشکلات چطو عکس عملی داره . شما الان درحال امتیاز دادنی نه تشویق کردن ینی داری داوری میکنی ببینی وضیت روحی روانی و کلا منطقش نسبت به پیرامونش چطوره پس جهت رابطتتونو بسمت احساسات نبری بهتره چون اینجوری شکل رابطتون تغیر پیدا میکنه

بعد اینکه مطمعنا توو ارتباط یه حسی بهش پیدا میکنی اما مراقب باش خیلی عمیق نباشه

یه نکته ام  بگم بنظرمن اسمس زنگ راه درستی نیس که تو بتونی کامل بشناسیش

و بخصوص شناخت از راه دووور   اصلا راه درستی برای شناخت کامل نیست

بیشتر مراقب باش

شادموفق باشی

آتش خفته*closefire68* در 6 سال و 11 ماه و 5 روز و 16 ساعت و 54 دقیقه پیش گفته

سلام و شب بخير باش

خب به نكات خوبي اشاره كرديد.

اينكه از لحاظ اخلاقي كسي را قبول داريد.چون  براي اغاز زندگي مشترك تفاهم بر سر اعتقادات و نگرش اخلاقي شخصي به بعضي مسائل مهم است.

در مورد چگونگي ارتباط در زمان حال، تنها چيزي كه ميشه گفت: فقط بايد هر 2 طرف اين رابطه حواستون جمع باشه، كه وابستگي بينتون ايجاد نشه.

چون به قول امام علي ع: وقتي ادم به چيزي وابسته ميشه، كر و كور ميشه و هر چقدر اطرافيان بدي ها را به شما ياداوري كنند، شما چون به چيزي وابسته هستيد، بدي ها را مد نظر نميگيريد.

به نكته جالب ديگري كه اشاره كرديد، اين بود كه ساكن يك شهر نيستيد. پس اين رابطه از جايي شروع شده و شما با اين فرد اشنا شديد.بايد ببينيد اغاز اين اشنايي چه موضوعي بوده.

ايا با يك نگاه اين رابطه شروع شده. يا مثلا با يك تماس اشتباهي و يا اينكه فردي كه بهش اشاره كرديد، از فاميل هاي دور است و ...

در مورد وجود مشكل مالي، حرف جالب و منطقي بيان كرديد.ادم با توكل به خدا و همچنين داشتن پشت كار، 100% تموم مشكلاتش را به خوبي پشت سر ميذاره.

اين نكته اي كه گفتيد در مورد توكل به خدا، نشون دهنده اين است، كه شما به موضوعات اعتقادي هم ايمان داريد.

در مورد احساساتي بودن و دلتنگ شدن، باز به نكته بالا اشاره ميكنم.اگر شما فعلا در زمان اشنايي هستيد، نبايد به كي وابسته بشيد.چون دلتنگي نشونه اي از وابستگي به شخص مقابل است.

آتش خفته*closefire68* در 6 سال و 11 ماه و 5 روز و 16 ساعت و 54 دقیقه پیش گفته

در مورد تنهايي، ميشه گفت كه بهترين دوست ادم است و گاهي اوقات راه حل خيلي از مشكلات در تنهايي پيدا ميشه. فقط كافيه ادم به خودش ايمان داشته باشه.

ولي نكته مهم اين است، ادم خيلي مواقع در تنهايي تعارفات را با خودش ميذاره كنار، و تصميماتي ميگره كه تا به حال با كسي بيان نكرده ايد***

پس در مورد تنها بودن طرف مقابلتون زياد نگران نباشيد.

در مورد درك كردن شخص مورد نظر، فقط ميشه گفت، شما در زمان كنوني به هيچ نحوي نميتونيد ايشون را درك كنيد.چون از ايشون دور هستيد.فقط درك كردن فقط با حرف زدن ايجاد نميشه.

در مورد گفتن احساسات شخصيتون به اون فرد، بايد بگم، چيزي كه در چنين زمان هايي نبايد بيان بشه

چنين نكات احساسي است.

چون شايد اون فرد در يه بحران قرار گرفته، ولي شما با بيان چنين نكاتي فقط اون شخص را از انتخاب راه حل درست دور ميكنيد.

چون شما با چنين كاري قدرت تصميم  را از مغز گرفته و به دل ميدهيد.

در ضمن در مورد دور بودن از هم ديگه:

يه نكته زيبا و قشنگي هست كه خوبه در پايان بهش اشاره كنم.

اغلبا دختر و پسري كه در زمان اشنايي قبل از ازدواج يا در زمان عقد از هم ديگه دور هستند، از لحاظ اخلاقي بيشتر هم ديگه را درك ميكنند. چون ميدونند به زودي به هم ميرسند، ولي در زمان حال بايد بر سختي هايي كه جلوي راهشون است ايستادگي كنند.

در اخر باز هم ميگم: يعي نكنيد با برخوردهاي احساسيتون تصميمات فكري را از اون شخص بگيريد و اون را وادار كنيد كه با دلش تصميم بگيره.

حتي براي اغاز زندگي

اميدوارم بهترين ها در انتظارتون باشه

در پناه حق باشيد

 

آنچه دلم خواست نه آن ميشود

آنچه خدا خواست همان ميشود

آتش خفته

دیدگاه در 6 سال و 11 ماه و 5 روز و 16 ساعت و 44 دقیقه پیش گفته

با سلام و احترام؛

دوست من بنابر نوشته‌های کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی، یکی از تفاوت‌های عمده زن و مرد طرز کنار آمدن انان با استرس‌ها و نگرانی هاست. وقتی مردی ناراحت و آشفته می‌شود هرگز درباره موضوعی که او را ناراحت یا آشفته کرده حرف نمی‌زند و هرگز مشکل خود را با مرد دیگر در میان نمی‌گذارد، مگر اینکه کمک دوست او برای حل مسئله ضروری باشد. به جای آن سکوت اختیار می‌کند تا راه حلّی بیابد. وقتی راه حل را یافت آرام می‌شود و از درون و تنهایی خود بیرون می‌آید. اگر راه حلّی نیابد، اقدای صورت می‌دهد که مسائلش را فراموش کند؛ مثلا گوش دادن به اخبار، روزنامه خواندن، ورزش کردن و غیره. اما در مقابل زن وقتی ناراحت می‌شود برای رسیدن به احساس آرامش نیاز به یافتن کسی دارد تا به او اعتماد و با او صحبت کند [این موضوع در عنوان متن شما مشاهده می‌شود، تصور کردید به همان طریق که شما آرام می‌شوید همانطور هم دوستتان احساس آرامش می‌کند، در واقع اینگونه نیست]. وقتی مردی زیر فشار قرار می‌گیرد به درون خود می‌رود و برای حلّ مسئله‌اش تلاش می‌کند، بقدری سرگرم حل این مسائل می‌شود که موقتا به هرچیز بی اعتنا می‌شود و برای همین است که در روابطش با دیگران گهگداری اختلال بروز می‌کند. پایدار باشید

noshin در 6 سال و 11 ماه و 3 روز و 4 ساعت و 15 دقیقه پیش گفته

ممنون از همه به خاطر راهنماییتونبله ؛من تمام سعی خودمو دازم میکنم,که منطقی فکر کنم..و علاقه ام بهش به خاطر زنگ یا اس دادن نباشه؛یا اینکه فقط برای فرار از تنهایی وابسته نشم.یه رابطه خوب و فقط در تماس زیاد یا اس ام اس دادن زیاد نمیبینم..اینکه درک متقابل از هم داشته باشیم,خیلی برام مهمه.

در مورد بیشتر مسائل با هم حرف میزنیم و سعی میکیم؛بدون دروغ و تظاهر عکس العمل واقعی خودمون در شرایط مختلف بروز بدیم تا بتونیم درست هم و بشناسیم.

اینکه من در شرایطی که فکر میکنم باید تنها باشه تنهاش میذارم,و صبر میکنم,خصلتی نیست که فقط برای این رابطه داشته باشم,در روابط خونوادگی هم,ترجیح میدم,وقتش برسه تا حرفی یا عملی رو انجام بدم.تا نتیجه بهتری داشته باشه.

نمیخوام هیچکدوممنون بدن شناخت کامل تصمیمی بگیریم.

تفاوتهای بین مردان وزنان واقعا زیاده و بیشتر اوقات خیلی آرار دهنده اس,البته هیچ کدوم از طرفین تقصیری ندارن و بر اساس  ذاتشون عمل میکنن؛ولی....سعی میکنم؛مطالعه ام  هم زیاد بشه تا بتونم یه تصمیم درست بگیرم و البته از راهنمایی های  شما دوستان هم استفاده میکنم.

راستی فعلا یه کار پیدا کرده,کار سخت و پر مسئولیته. ولی میدونم که اگر هم سخته با تمام وجودش ترجیح میده به بیکاری

dooste_aziz در 6 سال و 11 ماه و 22 ساعت و 15 دقیقه پیش گفته

سلام دوست گرامي من بهت پيشنهاد ميكنم حتمأ اين كتاب رو مطالعه كني :

مردان مريخي و زنان ونوسي

ارسال یک نظر جدید

نام شما
ايميل (منتشر نخواهد شد)
آدرس وبسايت
كد امنيتي